Muhittin Böcek'ten aylar sonra ilk görüntü!

Son dakika haberleri... Koronavirüse yakalanan ve yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in aylar sonra ilk görüntüsü geldi. Muhittin Böcek'in görüntülerinin ardından 'Muhittin Böcek ne zaman taburcu olacak?' aramaları da sıklaştı. Peki Muhittin Böcek'in sağlık durumu nasıl, koronavirüsü atlattı mı? İşte tüm detaylar...
30 Kasım 2020 14:13- Son Güncelleme - 30 Kasım 2020 14:17
Google news abonelik

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, koronavirüse yakalandığından beri aylardır yoğun bakımda tedavi altındaydı. Antalyalı vatadanşlar ve sevenleri durumunu sık sık merak ediyordu. Muhittin Böcek'ten güzel haber geldi. Başkanın aylar sonra ilk görüntüsü yayınlandı! Peki Muhittin Böcek'in sağlık durumu nasıl, koronavirüsü atlattı mı? Detayları haberimizde...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Böcek, 17 Ağustos'ta koronavirüs nedeniyle tedaviye alındı. Sağlık durumu ağırlaşınca 7 Eylül'de yoğun bakıma alınan ve 64 gün kalan Başkan Böcek, 9 Kasım'da normal servise çıkarıldı. Başkan Böcek'in kısa süre içinde taburcu edilmesi bekleniyor.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Böcek'i ziyaret ettiği anların görüntülerini Twitter hesabından paylaştı.

"Çok iyiyim"

"Çok iyiyim"

Görüntülerde Özkan'ın "Nasıl hissediyorsunuz başkanım?" sorusuna başkan Böcek, "Sayenizde çok iyiyim. Şu anda 100 günü geçtik. Bu süreçte gece gündüz demeden çalışan şahsınız ve bütün sağlık çalışanlarına, dua edenlere, arayan soran herkese çok teşekkür ediyorum. Hemşireler, doktorlar gece gündüz demeden çok ilgilendi. Dualarım size. Her şey için teşekkür ediyorum." yanıtını veriyor.

Ne zaman taburcu olacak?

Bunun üzerine Rektör Özkan da "Her hastamızla yakından ilgilenmeye çalışıyoruz ama Antalya için önemli bir isimsiniz. Sizi böyle görebildiğimiz için çok mutluyuz. Sizi en yakın zamanda görevinizin başında görmek istiyoruz. Bakışınız enerji dolu zaten. İnşallah Antalya için çok iyi şeyler yapacaksınız." ifadelerini kullandı.

Özkan, paylaşımında ayrıca "sabah saatlerinde ziyaret ettim. Kendisi bomba gibi. Taburcu etmeye hazırlanıyoruz. Başkanımız sağlık çalışanlarımıza teşekkür etti ve bir an önce görevinin başına geçmek istediğini söyledi. Her şey dilediği gibi olsun." ifadelerine yer verdi. (BirGün)