Mustafa Yılmaz kimdir? Antalyaspor’un yeni başkanı Mustafa Yılmaz oldu

Fraport TAV Antalyaspor yönetiminde görev değişikliği yaşandı. Kulübün yeni başkanı, Antalyaspor’un yakından tanıdığı bir isim, Mustafa Yılmaz oldu. Bugün, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen genel kurulda yeni başkan olarak kulüp üyelerinin karşısına çıktı.
23 Şubat 2021 15:37- Son Güncelleme - 23 Şubat 2021 15:39
Google news abonelik

AJANSSPOR - HABER

19 Ocak günü art arda gelen istifalar ile sarsılan Antalyaspor’da yeni yönetim bugünden itibaren resmen görevlerine başlamış oldu. 19 Ocak günü hem kulüp derneği ve vakıf başkanı Fikret Öztürk hem de kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk görevlerinden istifa etmişti. Bugün, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen genel kurul toplantısı sonucunda; Mustafa Yılmaz Antalyaspor’un yeni başkanı oldu. Peki, Antalyaspor’un yeni başkanı Mustafa Yılmaz kimdir? Daha önce Antalyaspor’da hangi görevlerde bulundu? İşte detaylar…

Mustafa Yılmaz kimdir?

Bugün, eski yönetimin kulübe olan katkılarına teşekkür ederek yönetimi devralan Mustafa Yılmaz, Antalyaspor’un yeni başkanı oldu. 1963 yılında Antalya’da doğan Mustafa Yılmaz, doğma büyüme Antalyalı. Eğitim-öğretim hayatı dahil olmak üzere Antalya’dan hiç çıkmamış. Antalya Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümü öğrenimine 2 yıl kadar devam ettikten sonra, o günün koşullarından ötürü eğitimine devam edemeyen Yılmaz, 1985 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra ticarete atıldı. Genç yaşta inşaat malzemeleri piyasasına giriş yapan Yılmaz, bir anda sektörün yakından tanıdığı iş insanlarından biri olup; gerek Antalya’da gerekse İstanbul’da sektör bazlı faaliyet gösteren şirketlerin kuruculuğunu üstlendi. 

Antalyaspor ile yolu kesişmişti

Teknikeller Şirketi’nin sahipliğini yürüten Yılmaz, bundan 11 yıl önce Antalyaspor’un kapısından içeri girmişti. 2009-2012 yılları arasında Antalyaspor Başkan Vekilliği görevini üstlenen Yılmaz, futbolda sadece Antalyaspor için değil; diğer kulüpleri için de önemli bir figür. Kepez’in yeni kurulan Kepez Belediye Spor Kulübü‘nün hem kuruculuğunu hem de yöneticiliğini üstlenen iş insanı, sporun dışında ATSO’da da yöneticilik yapmıştı. İlk olarak 2009-2013 yıllarında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine giren Yılmaz, 2013 yılında 7 ay kadar ATSO’nun Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Çetin Osman Budak’ın yönetiminde 7 ay süreyle görev yaptıktan sonra yeniden iş hayatına geri dönen Yılmaz, en son Antalyaspor’un başkanı oldu. 

Mustafa Yılmaz’ın listesi

Bugün, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde kulüp başkanı olarak ilk kez konuşma yapan Mustafa Yılmaz’ın yönetim kurulu listesi şu şekilde;

“Emin Hesapçıoğlu, Mustafa Sak, Fesih Tamince, Tuncay Kilit, Yıldıray Karaer, Mehmet Güneysu, Mustafa Özdoğan, Hakan Karaca, Sabri Gülel, Tarık Sarvan, Ramazan Sert, Aziz Çetin, Berkay Bahar, Haldun Kilit, Emin Gülmez, Rasim Feyzan Doğu, Kıvanç Kuzay, Ramazan Karabulut, Rıdvan Güzel, Aytaç Altay, İsmail İltemur, Ferit Sezer, Emrah Çelik, Okan Kaya, Sezgin Özer, Atilla Akıncı, İbrahim Merey, Adnan Başkan.”

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!