Rakibine tüküren Ozan'a soruşturma

Schalke 04 son dakika haberleri... Almanya Bundesliga ekiplerinden Schalke 04'te forma giyen milli futbolcu Ozan Kabak'a 'sportmenliğe aykırı şidetli davranış' nedeniyle resmi inceleme başlatıldığını açıkladı. İşte detaylar...
28 Eylül 2020 15:20- Son Güncelleme - 28 Eylül 2020 15:31
Google news abonelik

Hüseyin ÖZKÖK-AJANSSPOR

Almanya Futbol Federasyonu-DFB Kontrol Komitesi hafta sonu oynanan Schalke-Werder Bremen karşılaşmasında faul yaptığı rakibine tüküren ancak bu davranışı ceza görmeyen Ozan Kabak ile ilgili olarak 'sportmenliğe aykırı şidetli davranış' nedeniyle resmi inceleme başlatıldığını açıkladı.

 

Hakemin beyanı aleyhine oldu

Ozan'dan ilk etapta ifadesini isteyen komite, maçın hakemine de pozisyonu sordu. Hakem Markus Schmidt ise Ozan'ın tükürdüğünü görmediğini bu nedenle herhangi bir müdahalede bulunmadığını ifade etti. Bunun üzerine DFB Ozan'ın hareketinin incelenmesine karar verdi. Eğer hakem olayı gördüğünü ama kart göstermeye gerek duymadığını belirtseydi kurallar gereği hakem kararı olduğu için DFB Kontrol Komitesi'nin inceleme başlatması mümkün olmayacaktı.

Ascacibar 6 maç almıştı

Ascacibar 6 maç almıştı

Ozan Kabak'ın ifadesi sonrası olayı inceleyecek olan komite, gerekli görürse oyuncuyu ceza kuruluna sevk edecek. Bundesliga'da son olarak Stuttgart'ın eski oyuncusu Santiago Ascacibar, 2018/19 sezonunda Chelsea'ye transfer olan Kai Havertz'e tükürmüş ve sonradan yaptığı "Kasıt yok" açıklamasına rağmen 6 maç ceza almıştı.

 

Her takıma böyle kaleci lazım! Önce kurtardı, sonra golü attı