Riera: ''Galatasaray'ın tecrübelerimden faydalanmasını istedim''

Son dakika spor haberleri... Galatasaray'ın yeni yardımcı antrenörü Albert Riera, açıklamalarda bulundu. Fatih Terim ile ilişkileri ve Galatasaray'a geliş sürecini değerlendiren Rieara'nın açıklamaları...
13 Ağustos 2020 16:00- Son Güncelleme - 13 Ağustos 2020 16:24
Google news abonelik

Galatasaray formasını 2011 ile 2014 yılları arasında giyen ve 6 yıl aradan sonra sarı - kırmızılı kulübe yardımcı antrenör olarak gelen Albert Riera, açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'a geliş sürecinden bahseden Riera, ''Evimde gibiyim. Burada her zaman çok iyi hissettiği söylemiştim.Fatih Terim ile daha önce yaptığımız görüşmelerde futbol kariyerim bittiği zaman Galatasaray’ın bana ihtiyacı olursa kulübe yardımcı olmak istediğimi söylüyordum'' dedi.

Çiçeği burnunda İspanyol antrenör, kulübü iyi tanıdığını belirtti ve ''Ligi iyi biliyor ve kulübü tanıyorum.Kulübün sadece Türkiye değil, diğer Avrupa takımlarında oynarken elde ettiğim tecrübelerimden faydalanmasını istedim. Tüm hedefim hocama ve kulübe her açıdan yardımcı olmak'' şeklinde konuştu.

Riera, açıklamaların şu sözlerle noktaladı:

'Kariyerimi tamamladıktan sonra İspanya Futbol Federasyonu’nun UEFA lisans programına katıldım. Bu dönemde Fatih Hoca ile gelişimim açısından konuşuyorduk. Fikrin benden geldiğini söylemeliyim. Türkiye ve Galatasaray’da geçirdiğim yıllar boyunca ondan çok şey öğrendiğimi her zaman ifade ettim''