"Ronaldo ve Messi'nin olduğu grubu istedik"

Son dakika haberi... Başakşehir CEO'su Mustafa Eröğüt, Şampiyonlar Ligi grubunu değerlendirdi. Peki Mustafa Eröğüt ne dedi? İşte detaylar...
1 Ekim 2020 19:46- Son Güncelleme - 1 Ekim 2020 19:46
Google news abonelik

AJANSSPOR - HABER

Mustafa Eröğüt, kura çekimi sonrası açıklamalar yaptı.

Yayıncı kuruluşa konuşan Eröğüt; Ronaldo ve Messi'nin yer aldığı G Grubu'nu istediklerini ifade ederek,  "Uzun uğraşlar sonucu buraya kaldık. Bu sene burada mücadele etmekten mutluluk duyuyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde kolay kura yok. Rekabetçi bir gruba çıktık. Okan Hoca ile de konuştuk. Geçen sezonki gibi Avrupa'daki mücadelemizi Şubat ayında da sürdürmek istiyoruz. Eşleştiğimiz takımlar, Avrupa kupalarında yarı final oynayan takımlar. Buna hazırlıklıyız. Biz Ronaldo ve Messi'nin olduğu grubu istedik. Olimpiakos'un olduğu grubu da güç dengesi için istedik. Messi, Türk takımlarına karşı hiç oynamadı. Onu Türkiye'ye getirmek bizi mutlu ederdi" dedi.

Ülke puanına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başakşehirli yönetici, "Bizim ilk Şampiyonlar Ligi deneyimimiz. Biz 6 senelik bir kulübüz. Önce ön elemede elendik. Avrupa Ligi gruplarından lider olarak çıktık. Şampiyonlar Ligi'nde ilk seneden büyük hedefler koymak gerçekçi olmaz. Şubat ayında Avrupa'da devam eden bir kulüp olmak istiyoruz. Türkiye'nin de ülke puanına ihtiyacı var. Bu sene ön eleme maçlarıyla geriye düştük. Rangers maçında da Galatasaray'a başarılar diliyoruz. Türkiye olarak bu puanlara ihtiyacımız var" ifadesini kullandı.

Her takıma önlem alacaklarını söyleyen Mustafa Ersöğüt, "Gruptaki her takımdan çekinip hepsine karşı önlem almamız gerekiyor. PSG ve Manchester çok farklı takımlar. Leipzig de geçen sene yarı final oynayarak önemini gösterdi. Hepsine ciddi şekilde önlem alacağız" açıklamasını yaptı.

Bir hücum oyuncusu alacaklarını söyleyen Ersöğüt, "Gönül isterdi ki koronavirüs süreci olmasın ve maçlar seyircili oynansın. UEFA 2 aydır burada. Önemli bir çalışma götürüyor. Seyircili ve seyircisiz senaryolarına çalıştık. Hazırlıklarımızı tamamladık. Avrupa'nın organizatörleri stadyumumuzu beğeniyor. Şampiyonlar Ligi müziğim açmaya hazırız. Bir hücum oyuncusu alacağız" diyeerk sözlerini tamamladı.

Free Kick Golleri | Bundesliga - 2019/20 - (01-25. Hafta)