• Diğerleri

Sağlık çalışanları yasa tasarısı nedir? Ne zaman çıkacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini paylaştı. Bakan, gündeme gelen sağlık çalışanları yasa tasarısı hakkında açıklamalarda bulundu. Peki sağlık çalışanları yasa tasarısı nedir? Ne zaman çıkacak? Sağlık personeline şiddetin cezası ne olacak? Detaylar haberimizde...
10 Nisan 2020 20:37- Son Güncelleme - 10 Nisan 2020 20:39
Google news abonelik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Koca, sağlık personeli yasa tasarısı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bakanın konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Saygıdeğer vekillerimiz, uzun süredir sorunlarımız var. Hekimlerimizin diğer personellerimizin uğradığı şiddet haber oldu. Yasalar caydırıcılıktan uzak oldu.

Meclis beklediğimiz adımı attı. Ülkemizde bu suçların caydırıcı cezalarla önleneceği açıktır. Cumhurbaşkanımızın da talebidir. Sağlık çalışanlarımızın salgınla mücadele ettiği bu dönemde şiddet olayı toplum vicdanında bağışlanmayacak bir şeydir. Meclisimiz bu konuda şartların en hassas anında girişimde bulunmuştur. Yasa tasarısı bizler için önem taşımaktadır. Umuyoruz ki vicdanın adaletteki dengesiyle cezalandırılacaktır.

Bu yasa tasarısının meclisin her üyesinin oyuyla bir an önce yasalaşmasıdır. Bir kalkan istiyorum. Meclis oy birliğiyle bu yasayı çıkarırsa meclisi yürekten alkışlayacağız. Bilim kurulumuzla toplandık. Alınan tedbirleri değerlendirdik."

Formula 1 / İtalya