Schalke'de bir dönem kapandı

Son dakikada Almanya Ligi haberleri... Bundesliga ekibi Schake 04'te Clemens Tönnies dönemi sona erdi. İşte detaylar...
30 Haziran 2020 17:46- Son Güncelleme - 30 Haziran 2020 17:48
Google news abonelik

HÜSEYİN ÖZKÖK - AJANSSPOR HABER

Ekonomik krizdeki Schalke'de başarısız geçen sezonun ardından kulübün en yetkili ismi konumundaki Denetleme Kurulu Başkanı Clemens Tönnies dönemi kapandı.

Tönnies'in mezbaha işletmesinde yaşanan büyük koronavirüs skandalı milyarder işinsanı üzerindeki baskıları artırırken, özellikle taraftarlar geçen yıl adı ırkçı söylemlerle gündeme gelen Tönnies'in istifasını istemeye başlamıştı. Bir süredir medya önüne çıkmayan ve açıklama yapmayan Schalke Denetleme Kurulu Başkanı, Bild gazetesinde yer alan habere göre, bugün denetleme kurulunun video konferans yöntemi ile yaptığı toplantı sonrası Schalke'deki tüm görevlerinden istifa etti. Bild'in haberinin hemen ardından Schalke kulübü de resmi hesaplarından Tönnies'in istifasını duyurdu.

19 yıldır kulübü yönetiyordu

1994 yılından bu yana Schalke Denetleme Kurulu üyesi olan Clemens Tönnies,  2001 yılından bu yana da kurulun başkanlığını yapıyordu. Onun döneminde Ruhr bölgesi kulübü 3 kez Almanya Kupası'nı alırken 5 kez lig ikincisi oldu ve 10 defa Şampiyonlar Ligi'nde yer aldı.
 
Diğer yandan yıl sonuna kadar yapılması gereken acil ödemeler için 30 Milyon Euro kredi almak isteyen Schalke'ye Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti kefil olacak. Eyalet yönetimi daha önce de eyaletteki bazı kulüplere aldıkları kredilerde kefil olmuştu.
 

James Harden - En İyi Oyunlar | NBA 2015/16 - 2019/20