AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İşte Şenol Güneş'in Cenk Tosun sonrası planı!

İlk Yayınlanma : 14 Nis 2021 - 09:58 / Son Güncelleme : 14 Nis 2021 - 10:56

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Cenk Tosun'un sakatlığını değerlendirdi. Şenol Güneş, milli takımda sistemin değişeceğini ifade etti. İşte detaylar...

İşte Şenol Güneş'in Cenk Tosun sonrası planı!

AJANSSPOR-HABER 

Beşiktaş'ın devre arası transfer döneminde İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Everton'dan transfer ettiği Cenk Tosun, Erzurumspor deplasmanında sakatlandı. Ön çapraz bağı kopan Cenk Tosun uzun bir süre sahalardan uzak kalacak. Cenk Tosun'un sakatlığıyla ilgili bir açıklama da A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten geldi. Detaylar haberde...

Şenol Güneş'ten Cenk Tosun yorumu

Milliyet yazarlarından Attila Gökçe'ye konuşan Şenol Güneş, Cenk Tosun'un kendileri için çok önemli bir karakter olduğunu ve Premier Lig'de uzun süren sakatlık dönemi sonrası iyi çalışarak milli takıma geldiğini hatırlattı.

"Milli Takım'da Cenk'in olmamasının etkileri olacaktır"

Güneş, "Pandemide pozitif test talihsizliği nedeniyle onu oynatamadık. Erzurum'da sezonu kapatmasına yol açan sakatlığı bizi üzdü. Bunun A Milli Takım üzerinde etkileri olacaktır" diye konuştu. 

"Cenk olsa 9 puanla kapatırdık"

Şenol Güneş'in Cenk sonrası planı ne?

Ay-yıldızlı ekipte Cenk Tosun'un sakatlığı sonrasında diğer oyuncuların nasıl kullanılacağı konusunda Şenol Güneş şu ifadeleri kullandı: 

"Burak’la birlikte Kenan Karaman ve Enes Ünal’ı daha etkin kullanmaya, daha farklı gol yolları bulmaya çalışacağız. Ümit Milli Takımı'ndan gelecek gençleri bekleyeceğiz. Şurası kesin ki Cenk’i çok arayacağız."