AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sergen Yalçın ile yeni kontrat ne zaman? Urgancılar cevapladı

İlk Yayınlanma : 09 Mar 2021 - 16:35 / Son Güncelleme : 09 Mar 2021 - 23:43

Son dakika haberleri... Beşiktaş Genel Sekreteri ve İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar, Radyospor'a konuk oldu ve takımın durumu, hakemler, şampiyonluk konusu ve Sergen Yalçın ile yeni kontrat hakkında açıklamalar yaptı. Urgancılar, önceliklerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Urgancılar'ın açıklamaları...

Sergen Yalçın ile yeni kontrat ne zaman? Urgancılar cevapladı

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş Genel Sekreteri ve İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar, takımı liderliğe taşıyan teknik direktör Sergen Yalçın ile yeni kontratın ne zaman yapılacağına dair açıklamalarda bulundu. Urgancılar önceliklerinin şampiyonluk mücadelesi olduğunu vurguladı. Gündemden düşmeyen hakem hatalarından en çok Beşiktaş'ın mağdur olduğunu da savunan Urgancılar, "Yıllardır bu konularda en mağdur takım kim olmuş? Bir bakın. Bu her zaman açık ve nettir, tartışılacak hiçbir yanı yoktur" dedi.  

"Tüm camia olarak inançlıyız"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Mesut Urgancılar, "Biz oyuncusuyla, taraftarıyla, teknik direktörüyle, yönetimiyle tüm camia olarak şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuz inancıyla yolumuza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"Kendi reklamımızı yapmıyoruz"

Yönetim olarak her yaptıklarını söylemediklerini ifade eden Urhancılar, "Biz neler yapabileceğimizi biliyoruz, bunları da yapıyoruz. Ama her yaptığımızı şunu yaptık, bunu yaptık diye söyleyip kendimizin PR'ını yapmıyoruz. Ne doğru yapılması gerekiyorsa onları yapıyoruz. Gerek kadro planlaması, gerek teknik ekiple konuşmalarımız olsun." şeklinde konuştu.

"Ellerini vicdanlarına koysunlar"

Hakem hakkında yorumlar yapan Urgancılar, "Hakemlerin doğru karar vereni ve vermeyeni var. Hakemlerin insani de olsa yapılan hatayla yılların emeği çöpe atılabiliyor. Yanlış çalan bir düdükle bir kulübün milyonlarca taraftarda yarattığı sıkıntıları biliyorsunuz. Bir de bunun maddi bölümü var. Hakemlerin doğru görmesini bekliyoruz. Dünya tarihinde hakemden gol yiyen tek kulübüz. Hakemler konusunda kendince adalet aradığını iddia eden rakiplerimize söylüyorum, elinizi vicdanınıza koyun. Yıllardır bu konularda en mağdur takım kim olmuş? Bir bakın. Bu her zaman açık ve nettir, tartışılacak hiçbir yanı yoktur." dedi.

Sergen Yalçın'la sözleşme uzatıldı mı?

Sergen  Yalçın'ın sözleşme uzatma durumuyla ilgili ise Urgancılar şunları söyledi: "Öncelikle amacımız şampiyonluk yolunda elimizden geleni yapıp şampiyonluk kupasını kaldırmak. Sergen Yalçın'ın yeni kontrat konusuna daha sonra bakılacaktır."