• Diğerleri

Gün gün sporda koronavirüs depremi! Bugün ne oldu?

Koronavirüs sebebiyle ertelenen ve iptal olan spor organizasyonları hangileri? İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyaya yayıldı. Birçok spor organizasyonu ya askıya alındı ya da ertelendi? Peki hangi organizasyonlar iptal edildi? Hangileri seyircisiz oynanacak? İşte bütün detaylar...
12 Mart 2020 22:35- Son Güncelleme - 14 Mart 2020 14:47

Tüm spor dünyasında adeta toplu bir kaosa neden olan Koronavirüs ile gelişmeleri kronolojik sırayla Ajansspor okuyucuları için derledik.

18 Mart

Alman ve İspanyol takımlarında Kovid-19 tespit edildi

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Hertha Berlin'de forma giyen bir futbolcuda Kovid-19 tespit edildi.

İspanyol takımlarından Espanyol'da 6,Alaves'te ise 3 futbolcuda Kovid-19 belirlendi.

Asya Futbol Federasyonu, salgın nedeniyle 2020 AFC Asya Kupası maçlarını erteledi

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 18 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

18 Mart

Avrupa Yayın Birliği (EBU), 65. Eurovision Şarkı Yarışması'nı Kovid-19 salgını nedeniyle iptal etti.

Önlemler kapsamında, Bosna Hersek'te kafeler, restoranlar, müzeler, sinema salonları, tiyatrolar, sanat galerileri, yüzme havuzları ve spor salonları kapatıldı.

Kosova Başbakanı Albin Kurti, Kosova İçişleri ve Kamu Yönetimi Bakanı Agim Veliu'yu Kovid-19 ile ilgili panik yaydığı" gerekçesiyle görevden aldı.

Bosna Hersek'te koronavirüs tedbirleri

Daha önce olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen Sırbistan'da 20.00-05.00 saatlerinde sokağa çıkmak yasaklandı, 26 Nisan'da yapılacak yerel ve genel seçimler ertelendi.

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Kovid-19 salgını nedeniyle OHAL ilan edildiğini açıkladı.Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 104'e çıktığı İngiltere'de, okulların 20 Mart Cuma gününden itibaren kapatılması kararlaştırıldı.

Yunanistan'da yarından itibaren 10'dan fazla kişinin bir araya gelmesi yasaklandı. Yasağa uymayanlara 1000 avro para cezası verilmesi ve dışarıda dolaşımlara daha katı denetimler getirilmesi kararlaştırıldı.

Virüs nedeniyle 624 can kaybının yaşandığı İspanya, OHAL kapsamında kapattığı Fransa sınırından 834 kişinin girişine izin vermedi. OHAL kapsamında sınırlardan sadece İspanyol vatandaşlarının geçişine izin veriliyor. OHAL'e uymayıp sokağa çıkan 88 kişi gözaltına alındı.

Portekiz Parlamentosu, ülkede "acil durum" ilan eden kararı onayladı.

Uluslararası Çalışma Örgütü, Kovid-19 nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 25 milyon kişinin işini kaybedebileceğini açıkladı.

17 Mart

UEFA, 21 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında Estonya’da yapılması planlanan U17 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelendiğini açıkladı.

La Liga ekibi Alaves, 3'ü futbolcu olmak üzere kulüpte 15 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Asya Futbol Federasyonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 AFC Asya Kupası maçlarını erteledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde bakanlar kurulu ile gerçekleştireceği toplantı öncesi koronavirüsle ilgili bir açıklama yaptı. Erdoğan, Çin'deki salgın tüm dünyayı üretim konusunda alternatiflere yönlendirmiştir. Ayrıca finans alanında yaşanan gelişmeler de ülkemize ilave avantajlar sağlayacaktır. Önümüzdeki birkaç haftayı iyi değerlendirir, hastalığı kontrol altında tutabilirsek, bizi iyi bir tablo bekliyor." dedi.

La Liga ekiplerinden Espanyol’da 6 futbolcuya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konuldu.

Meksika futbolunda ilk corona virüsü vakası Atletico San Luis Başkanı Alberto Marrero'da görüldü.

Corona virüsü salgınının etkisi sonucunda Yeni Zelanda'da futbol ligi sona ererken lider durumdaki Auckland City, şampiyon olarak ilan edildi.

Kevin Durant'tan Corona Virüs açıklaması geldi. "İyi hissediyorum. Herkes kendine dikkat etsin ve evinde kalsın. Bunu atlatacağız."

Hoffenheim’ın başkanı ve Corona Virus konusunda ilaç çalışmalarında önemli aşama kaydeden CureVac’ın ana hissedarı Dietmar Hopp'tan mesaj. "Bir sonraki enfeksiyon dalgasının muhtemel olduğu sonbaharda aşının çıkmasını umuyorum."NBA ekiplerinden Brooklyn Nets, 4 oyuncusunun corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. Nets'in yıldızlarından Kevin Durant ise testinin pozitif çıktığını açıkladı.

İtalya Serie A takımlarından Hellas Verona'nın 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Mattia Zaccagni'nin corona virüsü testinin pozitif çıktığı açıklandı. 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 98 vatandaşımızın Corona Virus testinin pozitif çıktığını açıkladı. Bakan Koca ayrıca, Corona Virus nedeniyle 89 yaşından erkek bir vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

NBA ekiplerinden Brooklyn Nets, 4 oyuncusunun corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. Nets'in yıldızlarından Kevin Durant ise testinin pozitif çıktığını açıkladı.

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 17 MART NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

16 Mart

Güney Amerika ülkeleri Venezuela'da salgın nedeniyle başkent Caracas ile 6 eyalet karantina bölgesi ilan edilirken, Kolombiya'da, kendi vatandaşları ve oturum iznine sahip yabancılar dışındakilerin ülkeye girişleri durduruldu.

Vaka sayısının 71'e ulaştığı Peru'da Ulusal Acil Durum ilan edildi.

Güney Amerika ülkesi Ekvador virüsün yayılmasını engellemek için seyahat ve ticari faaliyetlerini kısıtlama kararı aldı. Bolivya da 18 Mart'tan itibaren AB ülkeleri ile İngiltere, İrlanda ve İran'dan gelenlere kapılarını kapatacağını bildirdi.

Güney Amerika ülkesi Şili'de vaka sayısı 75'ten 155'e yükseldi. Devlet Başkanı Sebastian Pinera, 18 Mart'tan itibaren hava, kara ve deniz sınırlarının yabancı yolculara kapatılacağını, kargo ve ticari taşımacılığın devam edeceğini açıkladı.

Malezya İslami Kalkınma Birimi, ülke genelindeki bütün cami ve mescitlerin bugünden itibaren 10 günlüğüne kapatılması tavsiyesinde bulundu.

Irak'ın Kerkük şehrinde salgın nedeniyle tüm lokantalar kapatılırken, sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sırbistan Futbol Federasyonu, vaka sayısının 57'ye yükseldiği ülkede tüm futbol müsabakalarının askıya aldığını açıklandı.

24 vakanın bulunduğu Bosna Hersek'teki iki entiteden biri Bosna Hersek Federasyonu afet durumu ilan ederken, Sırp Cumhuriyeti'nde (RS) ise olağanüstü hal ilan edildi.

Vaka bulunmayan Karadağ'daki camilerde cuma ve vakit namazlarının kılınmaması kararı alınırken, Kosova'da virüs bulaşanların sayısı 15'e yükseldi.

Fas hükümeti, Kovid-19 görülen kişi sayısının 29'a yükseldiğini, salgın nedeniyle restoran ve sinemaların yanı sıra spor ve eğlence mekanlarının da kapatılması kararı aldı.

Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Misrata Havaalanındaki uçuşları durdurdu.

Filipinler'de yaklaşık 57 milyon kişinin yaşadığı Luzon Adası'nda da "yaygın karantina" kurallarının uygulanacağı belirtildi.

Mısır hükümeti de ülkedeki bütün havalimanlarında uçuşları durdurma kararı aldı.

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 16 MART NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

16 Mart

İngiltere'de de vaka sayısı 171 artarak 1543'e, 35 olan ölü sayısı da 18 artarak 53'e çıktı.

İsveç Halk Sağlık Dairesi, Kovid-19 nedeniyle ölü sayısının 3 artarak 6'ya, virüs taşıyanların sayısının da 1040'a yükseldiğini belirtti.

Hollanda'da vaka sayısı 278 artarak 1413 oldu. Ölü sayısı ise 20'den 24'e çıktı.

Yunanistan'da vaka sayısı 352'ye yükselirken, 4 olan ölü sayısında artış yaşanmadı.

Ölü sayısı 5 olan Belçika'da vaka sayısı 172 artarak 1058'e ulaştı. Belçika'da tüm oyun alanları ve parklar geçici süreyle kapatıldı. Çinli online alışveriş platformu Alibaba, Belçika'ya 500 bin maske bağışı yaptı.

Vaka sayısı Slovakya'da 72'ye, Macaristan'da da 39'a yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki toplam Kovid-19 vaka sayısının 18 olduğunu bildirdi.

Koca, yarın 08.00 itibarıyla İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri ile uçuşların durdurulacağını kaydetti.

İstanbul Valiliği, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri doğrultusunda Valilik koordinasyonunda Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan İstanbul'a gelecek vatandaşların 14 gün süreyle karantina/gözetim altına alınacağını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, salgın nedeniyle cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerektiğini duyurdu.

Guatemala, Bahreyn ve Portekiz'de bugün Kovid-19 nedeniyle ilk ölümler yaşandı.

Somali, Liberya ve Grönland'de ilk vakalar tespit edildi.

Almanya'da 1. ve 2. lig futbol karşılaşmaları 2 Nisan'a kadar askıya alındı.

Kovid-19 görülen ülkelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesi, dünya genelinde virüs vaka sayısını 179 bin 22 olarak güncelledi.

Siteye göre, Kovid-19 nedeniyle toplam 7 bin 67 kişi öldü, 78 bin 285 kişi ise iyileşti.

Lübnan'da Kovid-19 nedeniyle olağanüstü hal ilan edilirken, Bangladeş'te eğitime ara verildi.

 

15 Mart

İran Uzmanlar Meclisi Üyesi Ayetullah Haşim Bathai Gulpeyagani'nin de Kovid-19'a yakalandığı duyuruldu.

Fransa 16 Mart Pazartesi gününden itibaren kayak merkezlerinin kapatılacağı da bildirildi.

Rusya'daki virüs vaka sayısı 63'e yükselirken; Rusya Demiryolları Şirketi, Ukrayna, Moldova ve Letonya ile tren seferlerini 17 Mart itibarıyla durdurma kararını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, umreden dönen bir vatandaşın virüs testinin pozitif çıktığını bildirdi.

Vaka sayısının 6'ya ulaştığı Türkiye'de, umreden dönen vatandaşların Kovid-19 tedbirleri kapsamında, Ankara ve Konya'daki bazı yurtlarda karantinaya alındığı açıklandı.

Öte yandan, İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Valencia'da teknik kadro ve futbolcular arasında 5 kişide virüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

İsviçre Futbol Federasyonu Başkanı Dominique Blanc'ın yeni tip koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) ise vaka sayısı 3'e yükseldi.

Kovid-19 görülen ülkelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesi, dünya genelinde virüs vaka sayısını 167 bin 291 olarak güncelledi. Siteye göre, Kovid-19 nedeniyle toplam 6 bin 455 kişi öldü, 76 bin 558 kişi ise iyileşti.

 İçişleri Bakanlığı #Koronavirüs ile mücadele kapsamında, 81 ile gönderdiği genelgeye göre “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” nin faaliyetleri yarın saat 10.00’dan itibaren geçici süreliğine durdurulacak.

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 15 MART NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

15 Mart

Avrupa'nın virüsten en çok etkilenen ülkesi İtalya'da Kovid-19 vakalarının en çok görüldüğü Lombardiya Bölgesi'nde yoğun bakım ünitelerindeki doluluk oranı çok yüksek seviyelere ulaştı.

İtalya'da virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bugün 368 kişi daha artarak 1809'a, virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 24 bin 747'ye yükseldi.

İspanya'da Kovid-19 salgınına karşı yürürlüğe konulan olağanüstü hal kapsamında ülke genelinde serbest dolaşıma sınırlama getirildi.

Ülkede virüs teşhisi konulan hastalarda ölü sayısı 292'ye, vaka sayısı ise 7 bin 798'e çıktı. İspanya'da Kovid-19'la ilgili açıklanan günlük verilerde bu zamana kadarki "en yüksek artış" yaşandı.

ABD Başkanı Donald Trump'a yapılan yeni tip koronavirüs testinin negatif çıktığı bildirildi.

ABD'de virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a, vaka sayısı 3 bin 83'e yükseldi.

Virüsten en çok etkilenen ülkelerden İran'da ise 113 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle can kaybı 724'e, vaka sayısı ise 13 bin 938'e yükseldi.

İran'da Anayasayı Koruyucular Konseyi Sözcüsü Abbas Ali Kedhudayi, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında, 17 Nisan'da yapılması planlanan 11. dönem 2. tur milletvekili seçimlerinin ertelendiğini söyledi.

Uluslararası Triatlon Birliği (ITU), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 30 Nisan'a kadar düzenlenecek tüm organizasyonları askıya aldığını duyurdu.

Sırbistan Futbol Federasyonu (FSS) Başkanı Slavisa Kokeza'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, kriz masası toplantısının ardından yaptığı açıklamada, dün gece koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Kokeza'nın test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

Vucic, Kokeza'ya bu virüsün Amsterdam'da bulaştığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kokeza'ya virüs Amsterdam'da değil, Milano'da bulaştı. Bize her şey Milano'dan geldi." ifadelerini kullandı.

Bu arada, Sırbistan'da koronavirüs tespit edilenlerin sayısı da 41'e yükseldi.

VTB Ligi'nde seyircisiz maçta koronavirüs vakası!Lokomotiv Kuban'ın iki gün önce Kalev deplasmanında oynadığı maç sonrası Estonya temsilcisi Kalev'den bir kişinin COVID19 testlerinin pozitif çıktığı doğrulandı.Kalev'de oyuncular ve tüm ekip karantina altında.

 DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 14 MART NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

14 Mart

24 Mayıs'ta düzenlenmesi planlanan Edinburgh maratonu ileri bir tarihe ertelendi. 

Fiorentina'da iki futbolcu (Cutrone ve Pezzella) ve bir fizyoterapistte koronavirüs tespit edildi.

Bütün triatlon organizasyonları nisan ayı sonuna kadar ertelendi.

Fransa Ligue 2 ekiplerinden Troyes'te eski Trabzonsporlu futbolcu Hyun-jun Suk koronavirüse yakalandı.

19 Mart

Dünya genelindeki vaka sayısı 220 bini aşarken ölü sayısı ise 9 bini geçti.

İran, "Her 10 dakikada bir kişi ölüyor" açıklaması yaptı.

ABD, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle küresel seyahat uyarısını 4. seviyeye çıkararak vatandaşlarına uluslararası seyahat yapmamaları, yurt dışındakilere de ülkeye dönmeleri çağrısında bulundu.

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 108 kişi artarak 372'ye, vaka sayısı ise 10 bin 995'e yükseldi.

İtalya'da yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saate 427 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkede toplam ölü sayısı ise Çin'i geçerek 3 bin 405'e yükseldi.

İran'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 149 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı 1284'e yükseldi.

İran devlet televizyonunun haberine göre, Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, son 24 saatte Covid-19 nedeniyle ülke genelinde 149 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı.

Böylece toplam ölü sayısının 1284'e çıktığını belirten Cihanpur, vaka sayısının da 1046 artarak 18 bin 407'ye ulaştığı bilgisini verdi.

Cihanpur, 5 bin 979 kişinin ise tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildiğini aktardı.

Çin ve İtalya'nın ardından en çok can kaybının yaşandığı ülke İran'da, virüs ilk kez 19 Şubat'ta Kum kentinde tespit edilmiş, ardından tüm eyaletlere yayılmıştı.

İtalya’da Kovid-19 bulaşanların sayısının 35 bini buldu, ölü sayısının ise 3 bine dayandı.

Koronavirüs salgınına karşı tedbirlerin alındığı ve sosyal mesafelendirme önlemlerinin uygulandığı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün cadde ve sokaklarında insan yoğunluğu azaldı.

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 79 yaşında bir kadın yaşamını yitirdi.

Rusya'da dün Covid-19 tespit edilen kişi sayısı 147 olarak açıklandı.

Çin’de ortaya çıkarak dünyaya yayılan salgında, ilk kez ülke içi kaynaklı yeni tip koronavirüs tespit edilmediği bildirildi.

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 19 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

20 Mart

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısı 270 bine yaklaşırken, can kaybı da 11 bini geçti.

Çin'de salgının başından beri 80 bin 967 kişiye virüs bulaşırken, 3 bin 248 kişi hayatını kaybetti, 71 bin 150 kişi ise sağlığına kavuştu.

İtalya'da son 24 saat içinde 627 kişi daha hayatını kaybetti, toplam can kaybı 4 bin 32'ye çıktı. İtalya'da virüs bulaşan kişi sayısı ise 5 bin 986 artarak 47 bin 21'e yükseldi. İran'da ise can kaybı 149 artarak 1433'e çıktı. Vaka sayısının dünden itibaren 1237 arttığı ve 19 bin 644'e yükseldiği belirtilirken, 6 bin 745 kişinin de taburcu edildiği kaydedildi.

İspanya'da ise can kaybı sayısı son 24 saatte 235 artarak 1002 oldu. Vaka sayısı da 19 bin 980'e çıktı.

Sırbistan'da Kovid-19 nedeniyle ilk ölüm vakası yaşandı. Ülkede "koronavirüs salgını" ilan edilirken, şehirler arası otobüs seferleri ve toplu taşıma durduruldu.

Almanya'da Bavyera eyaletinde sokağa çıkma sınırlandırıldı. Baden Württemberg eyaletinde dışarıda 3 kişiden fazla topluca dolaşmalara yasak getirildi.

Bosna Hersek'te cuma namazları sınırlı sayıda insan ile kılınırken, bu gece yarısından itibaren toplu taşımanın askıya alınacağı bildirildi.

Avusturya'daki Halk Partisinden (ÖVP) bir milletvekilinde Kovid-19 tespit edilmesiyle virüs parlamentoya da sıçradı. Ülkedeki sokağa çıkma kısıtlaması 13 Nisan'a kadar uzatılırken, vaka sayısı 2 bin 388'e çıktı. Son 5 günde yaklaşık 100 bin kişi ise işsizlik başvurusunda bulundu.

Yunanistan'ın Attika bölgesinde tüm park, bahçe ve ormanlık alanlara girişler yasaklandı, Ege adalarına seyahatlere kısıtlama getirildi. Yarından itibaren anakara ile adalar arasında sefer yapan gemilerde yalnızca adalarda ikamet ettiğine dair belgesi olanların seyahat etmesine izin verilecek.

İsviçre Federal Konseyi, salgından zarar gören şirketleri ve işçileri desteklemek için 32 milyar İsviçre frangı tutarında yeni yardım paketi açıkladı. İsviçre'deki vaka sayısı 4 bin 840'a, can kaybı ise 51'e yükseldi.

Fas'ta OHAL ilan edildi.

Sri Lanka'da 2,5 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Filipinler'de yabancıların ülkeye girişi geçici olarak yasakladı.

Panama ve Gabon'da, Kovid-19 nedeniyle ilk ölümler gerçekleşti, Çad ve Haiti'de ilk vaka tespit edildi.

Ürdün'de sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Zambiya'da tüm futbol karşılaşmaları ertelendi.

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Philadelphia 76ers'ta 3 kişide Kovid-19 tespit edildi. ABD'deki vaka sayısı 14 bin 322, ölü sayısı 210 oldu. California eyaletinde salgın nedeniyle "evde kalma" emri çıkarıldı.

New York'ta eczane ve marketler gibi zorunlu olanlar dışında tüm iş yerlerinin kapanması emri verildi.

Arjantin'de 31 Mart'a kadar genel karantina uygulanacak.

Endonezya’nın başkenti Cakarta'da 2 haftalık acil durum ilan edildi. Ülke genelindeki vaka sayısı 369'a, can kaybı ise 32'ye çıktı.

Özbekistan'da yolcu taşıma amaçlı uluslararası otobüs, demir yolu ve uçak seferleri 40 gün yapılmayacak.

Gürcistan'da market, benzin istasyonları, postane ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatıldı.

Azerbaycan'da eğitime verilen ara 18 Nisan'a kadar uzatıldı.

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 20 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

21 Mart

Dünya genelinde vaka sayısı 300 bini aştı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 900 milyon kişi evlerinden istediği gibi çıkamıyor. 35 ülke sokağa çıkma yasağı getirdi.

İtalya’da son 24 saatte 793 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Böylece İtalya’da toplam ölü sayısı 4 bin 825’e yükseldi. toplam vaka sayısı ise 6 bin 557 artarak 53 bin 578 oldu.

İspanya, 3 bin 803 yeni vaka ve 285 yeni ölüm bildirdi. İspanya’daki toplam vaka sayısı 25 bin 374’e, ölüm sayısı ise bin 378’ yükseldi.

ABD'de yeni tip koronavirüs hızla yayılırken vaka sayısı 19 bin 624'ü, ölü sayısı 260'ı buldu. 8 bin 403 olan New York'u 1524 vaka ile Washington, 1247 vaka ile California eyaletleri takip ediyor.

Ürdün'de sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladı. Ürdün'de son verilere göre 85 kişide koronavirüs tespit edildi.

Mısır'da camiler ve kiliseler kapatıldı. Ayrıca Mısır'da son resmi verilere göre, 285 kişide koronavirüs tespit edildi, 8 kişi hayatını kaybetti.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde yeni tip koronavirüs nedeniyle ilk ölümün gerçekleşti.

Kısmi sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ve 4 bakanın koronavirüse yakalandığı Burkina Faso'da ise Covid-19 vaka sayısı 40'tan 64'e yükseldi.

İsrail'da yeni vaka sayısı 883'e ulaştı.

İspanya'da, vaka sayısı 5 bin artışla 25 bine yaklaşırken ölü sayısı 324 artışla bin 326'ya çıktı.

Almanya’da vaka sayısı bugün 19 bin 848’e yükselirken; 68 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Öte yandan, Fransa’da 12 bin 632 kişide virüs tespit edildiği ve 450 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. 

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 21 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

22 Mart

Çin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 261’e çıktı.

İtalya'da ise ölü sayısı 4825'e ulaştı.

İran'da 1685, İspanya'da 1753, Fransa'da 562, İngiltere'de 243, Güney Kore'de ise 104 kişi hayatını kaybetti. Dünyada toplamda 13,674 kişi virüsten hayatını kaybettti.

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Mike Ryan, "Koronavirüs aşısının en erken 1 yıla kadar bulunacağını konuşuyoruz ama gelecek" açıklamasında bulundu.

Salgına yakalanan hasta sayısı 32 bin kişi arttı ve 307 bine ulaştı. Son 24 saatte ise 1651 kişi yaşamını yitirdi ve ölü sayısı 13 bin 48'e yükseldi. Bu can kaybı, virüsün çıktığı 12 Aralık 2019'dan bu yana görülen en ağır bilanço oldu.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen genelge ile 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkma yasağı getirdi.

 Türkiye'de test sonucu pozitif çıkan 947 hasta var. Corona virüs nedeniyle 21 vatandaşımız da hayatını kaybetti.

Fenerbahçe Beko, koronavirüs testi yaptığını ve bazı oyuncular ile bir teknik ekip sorumlusunun virüsü pozitif çıktığını açıkladı.

Türkiye, pandemik hizmet veren hastaneleri açıkladı.

İşte corona testi yapan ve pandemik hizmet veren hastanelerin listesi:

Adana Şehir Hastanesi
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Ankara Şehir Hastanesi
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Bursa Şehir Hastanesi
Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Eskişehir Şehir Hastanesi
Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Isparta Şehir Hastanesi
Kartal Dr. Lütfe Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir Dr. Suat Ceren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kayseri Şehir Hastanesi
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Yozgat Şehir Hastanesi

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 22 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

23 Mart

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında can kaybı 15 bin 316'ya çıktı. Dünya genelindeki toplam vaka sayısı ise, 350 bin 457.

Türkiye'de ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi için uzaktan eğitim başladı. EBA TV'den canlı dersler başladı.  Tüm yayınlar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sunumu ile başladı.

Türkiye, yurt dışından gelen 11 bin vatandaşı KYK yurtlarına yerleştirildi.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, sosyal medya hesabı üzerinden koronavürüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Koronavirüs tespit edilenlerin sayısı Cezayir'de 230'a, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 198'e yükseldi.

Fransa'da yeni tip koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 186 kişi artarak 860'a yükseldi.

İtalya'da yeni tip koronavirüsten (Covid-19) ölenlerin sayısı son 24 saatte 601 artarak 6 bin 77'ye yükseldi.

Fransa'nın 37 kentinde, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle, belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi.

ABD'de yeni tip koronavirüs salgınında vaka sayısı 35 bin 225'i, ölü sayısı 473'u buldu.

Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında artan vaka sayısı ve can kayıpları nedeniyle ay sonuna kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Irak’ta yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 23’e ulaştı.

Afrika’da yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalananların sayısı 1436’ya, hayatını kaybedenlerin sayısı 46’ya yükseldi.

İspanya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı hayatlarını kaybedenlerin sayısı düne göre 426 artışla 2 bin 182'ye, vaka sayısı 4 bin 517 artışla 33 bin 89'a yükseldi.

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 127 artarak 1812'ye yükseldi.

Batı Afrika ülkesi Gambiya'da yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi.

İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS) tarafından yapılan açıklamaya göre 18 yaşındaki en genç koronavirüs (Covid-19) hastası yaşamını yitirdi.

Güney Kore'de yeni tip koronavirüs tespit edilen 93 yaşındaki kadın, 13 günlük tedavisinin ardından tamamen iyileşti.

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) çıkış noktası olan Çin'in Vuhan kentinde virüsten ölüm oranının yüzde 1,4 olduğu bildirildi.

Kolombiya’da koronavirüs nedeniyle cezaevinde çıkan isyanda 23 mahkum hayatını kaybetti, 83 mahkum yaralandı.

Rusya'da koronavirüs vaka sayısının artması üzerine Moskova'da 65 yaş ve üzeri olanlar ile kronik hastalığı bulunanların sokağa çıkmaları yasaklandı. Moskova Belediyesi yasağın 26 Mart'tan 14 Nisan'a kadar geçerli olduğunu duyurdu.

Şili hükümeti Covid-19 ile mücadele kapsamında gece 22:00 ile sabah 05:00 arası sokağa çıkma yasağı ilan etti.

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 23 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

24 Mart

Londra'dan bir hafta önce dönen milli boksçularda koronavirüs vakası ortaya çıktı.Türkiye'ye dönen Boks Milli Takım kafilesi karantinaya alınmamıştı. Yapılan testler sonrasında 19 kişilik kafileden bir sporcu ve bir antrenörün koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Fas'ta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi.

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 3’e yükseldi.

İtalya'da yeni tip koronavirüsten (Covid-19) ölenlerin sayısı son 24 saatte 743 artarak 6 bin 820'ye yükseldi

Afganistan'daki NATO kuvvetlerinden yapılan açıklamada, yakın zamanda Afganistan'a gelen NATO bünyesinde görev yapan 4 askerde Covid-19 tespit edildiği belirtildi.

Suudi Arabistan'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi.

Mısır Başbakanı Mostafa Madbouly, ülke genelinde yerel saatle 19.00-06.00 saatleri arasında kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Rusya, ülkede artan koronavirüs vakalarına karşı büyük bir hastanenin temelini atarak virüse yakalananları bu hastanede tedavi edecek. Ayrıca, ülkede görülen vaka sayısını 438 olarak açıkladı. Bu vakaların yaklaşık 250'sinin Moskova'da kaydedildiği bildirildi.

İsrail'de  yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan kişi sayısının 1656'ya ulaştı.

Finlandiya Cumhurbaşkanlığı, 2008 Nobel Barış Ödüllü Finlandiya Eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari'nin korona virüs testlerinin pozitif çıktığını duyurdu. 

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'de son bir haftada ortaya çıkan yeni vakaların çoğunun yurt dışından gelen kişilerde görüldüğü bildirildi.

Kosova’da yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının 61’e yükselmesinin ardından Kosova Bakanlar Kurulu, serbest dolaşıma kısıtlama getirdi.

New York’taki dünyanın en büyük fuar alanlarından Javits Center, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele için acil durum hastanesine dönüştürüldü.

İran'da 6 yaşında bir çocuğun yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Çin'de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Vuhan kentinde vaka artışının durmasıyla 8 Nisan'da şehir karantinasının kaldırılacağı belirtildi.

Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgının en çok vurduğu ülke olarak öne çıkan İtalya'da vakaların artışında ikinci bir kere daha azalma görüldü.

Brezilya'da yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısı 34'e yükseldi.

Salgının en çok etkilediği ülkeler arasında yer alan İran’ın Sağlık Bakanı Said Nemeki, ülkedeki 33 milyon insana koronavirüs testi yapıldığını açıkladı.

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 24 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

25 Mart

RiyadMekke ve Medine kentlerine giriş çıkışlar yasaklandı.

Yunanistan hükümeti, 25 Mart'taki milli bayram nedeniyle her yıl gerçekleştirilen geçit törenlerinin bu yıl yapılmamasına karar verdi. 

İspanya'da koronavirüs kaynaklı ölü sayısı bugün 3 bin 434'e yükseldi. Son 24 saatte yaşanan 738 ölüm, İspanya için bir rekor oldu. Başbakan Yardımcısı Carmen Calvo da koronavirüs testi pozitif çıkanlar arasında. Calvo, Pazar günü hastaneye kaldırılmıştı.

İtalya'da son 24 saatte 683 kişi hayatını kaybetti. Bu sayı bir önceki gün yaşamını yitirenlerin sayısı olan 743'ten az. Böylece ülkede toplam ölü sayısı 7 bin 503'e çıktı. İtalya'daki güncel gelişmeler Sivil Savunma Kurumu Başkanı Angelo Borrelli tarafından açıklanıyordu. Fakat Borelli, ateşi yükselince bugünkü basın toplantısına katılamadı.

Filistin'de Covid-19 nedeniyle ilk ölüm kayıtlara geçti. Ramallah yakınlarındaki Bidu'da yaşayan 60 yaşındaki bir kadın bugün hayatını kaybetti. Bugüne kadar Batı Şeria'da 62, Gazze'de ise 2 vaka tespit edildi.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin en çok tanınan insan hakları avukatlarından, devlet başkanına da yaverlik yapan Jean-Joseph Mukendi wa Mulumba koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Zimbabve'de doktorlar ve hemşireler, koruyucu ekipmanları olmadığı gerekçesiyle iş bıraktı.

Etiyopya, cezaevlerindeki koronavirüs salgınını kontrol altına alabilmek için 4 binden fazla tutukluyu serbest bıraktı.

Fransa'da 231 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkede ölü sayısı 1331'e, vaka sayısı da 25 bin 233'e yükseldi. Bunlardan 2 bin 827'si yoğun bakımda tutuluyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklaması; "SON 24 SAATTE 5.035 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2.433. SAYILAR, KAYIP ACISINI, ENDİŞEYİ İFADE EDEMEZ. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar."

 DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 25 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

26 Mart

İran vaka sayısının 2 bin 77'ye ulaştığını, virüs teşhisi konulan kişi sayısının ise 27 bin 17'ye çıktığını bildirdi.

ABD, Çin ve İtalya'dan sonra en çok vakanın görüldüğü ülke oldu. 69 bin 194 vakanın bulunduğu ABD'de, hayatını kaybedenlerin sayısı 1050 olarak açıklandı. ABD, Çin ve İtalya'dan sonra en çok vakanın görüldüğü ülke konumuna geldi.

Virüsün İtalya'da hızla yayılmasının ardından Orta Avrupa'daki vaka sayılarında da yükseliş gözlemlendi. Almanya'da vaka sayısı 37 bin 323'e yükselirken; 206 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Öte yandan, Fransa'da 25 bin 600 kişide virüs tespit edildiği ve 1333 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. İspanya'da vaka sayısı 49 bin 515'e ulaşırken; hayatını kaybedenlerin sayısının 3 bin 647'ye çıktığı bildirildi. İngiltere'de ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının 466'ya, vaka sayısının da 9 bin 640'a çıktığı belirtildi.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, "Çok şükür tedavilere cevaplarımız başladı. İyi gidiyoruz, iyileşiyor hastalar" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle kulüp personeline mesaj gönderdi. Koç, basketbol takımından 6 kişide koronavirüs şüphesi bulunduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklaması ise şu şekilde; "Bugün 7 bin 533 test yapıldı. 2 bin 69 kişinin testi pozitif çıktı ve toplam vaka sayısı 5 bin 698'e yükseldi. Ülkemizde corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 92 oldu."

Ülke 25 Mart 26 Mart Fark
ABD 55.225 69.197 13.972
Almanya 34.009 39.355 5.346
İtalya 69.176 74.386 5.210
Fransa 22.637 25.604 2.967
İran 27.017 29.406 2.389
İspanya 47.610 49.515 1.905
İngiltere 8.167 9.642 1.475
Belçika 4.937 6.235 1.298
İsviçre 10.171 11.027 856
Hollanda 5.585 6.440 855
Portekiz 2.362 2.995 633
Kanada 2.792 3.404 612
Türkiye 1.872 2.433 561
Avusturya 5.499 6.001 502
Avustralya 2.364 2.806 442
İsrail 2.170 2.495 325
Norveç 2.868 3.191 323
Brezilya 2.271 2.554 283
Çekya 1.497 1.775 278
Malezya 1.796 2.031 235
İsveç 2.318 2.526 208
Danimarka 1.852 1.997 145
Çin 81.661 81.782 121
Japonya 1.193 1.307 114
Güney Kore 9.137 9.241 104
Yunanistan 743 821 78
Ukrayna 113 156 43

DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 26 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

27 Mart

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Valencia'da teknik kadro ve futbolcular arasında 5 kişide virüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

İsviçre Futbol Federasyonu Başkanı Dominique Blanc'ın yeni tip koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) ise vaka sayısı 3'e yükseldi

Kovid-19 görülen ülkelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesi, dünya genelinde virüs vaka sayısını 167 bin 291 olarak güncelledi.

ABD'de virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a yükseldi

Ülkede virüs teşhisi konulan hastalarda ölü sayısı 292'ye, vaka sayısı ise 7 bin 798'e çıktı. İspanya'da Kovid-19'la ilgili açıklanan günlük verilerde bu zamana kadarki "en yüksek artış" yaşandı.

İtalya'da virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bugün 368 kişi daha artarak 1809'a, virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 24 bin 747'ye yükseldi.

İran Uzmanlar Meclisi Üyesi Gulpeyagani de Kovid-19'a yakalandı.

Fransa'da son 24 saatte Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 299 oldu.

Koronavirüs salgınına karşı çaresiz kalan ABD, yabancı doktor arayışına girdi.

Fransa, Kovid-19 nedeniyle serbest dolaşımın sınırlandırma süresini uzattı.

İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 24 saatte 969 kişi arttı.

İspanya'da 'Kovid-19 gerekçesiyle işten çıkarma' yasaklandı.

İtalya'da Kovid-19'dan ölenlere ilişkin rapor açıklandı.

Hollanda’da koronavirüsten ölenlerin sayısı 546'ya yükseldi.

İngiltere'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 24 saatte 181 kişi arttı.

ABD'de Kovid-19 vaka sayısı 86 bini aştı.

İngiltere Başbakanı Johnson'ın Kovid-19 testi pozitif çıktı .

Azerbaycan'da şehirler arası ulaşım kısıtlandı

Salgın nedeniyle sosyal izolasyon ve karantina uygulanan Azerbaycan'da şehirler arası ulaşım da kısıtlandı.

Özbekistan'da halkın sokağa çıkmasına kısıtlamalar getirilirken; insanların market ve eczaneler hariç dışarı çıkmaları ve şehirler arası karayoluyla ulaşım da yasaklandı. Özbekistan'da, bazı şehirlere giriş-çıkışlar da kısıtlandı.

ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Kovid-19 salgını konusunda birlikte çalışma vurgusu yaptı.

Dünya genelinde en fazla vakanın tespit edildiği ABD'de virüs bulaşan kişi sayısı 86 bin 12'ye, can kaybı ise bin 301'e çıktı.

Cezayir hükümeti, salgın tedbirleri kapsamında 9 vilayette daha akşam saatlerinde "sokağa çıkma yasağı" ilan etti.

Rusya'da yaşayan Müslümanlar, internetten canlı yayınlanan cuma namazına evlerinden katıldı. Rusya'nın en büyük hava yolu şirketi Aeroflot'un alt şirketi Pobeda, tüm uçuşlarını 31 Mayıs'a kadar durdurdu.

Sırbistan'da 14 gün zorunlu karantina kuralına uymayan 112 kişi gözaltına alınırken; bugün Skype üzerinden ilk kez görülen davada, iki kişi hakkında hapis cezası verildi.

Novi Sad şehrindeki fuar alanı da Kovid-19 semptomları gösteren hastaların bakımı için "geçici hastaneye" dönüştürüldü.

İtalya'nın başkenti Roma'da mahsur kalan Bosna Hersek vatandaşları, özel uçakla bugün Saraybosna'ya getirilerek kendileri için hazırlanan öğrenci yurduna yerleştirildi.

İran'daki can kaybı 2 bin 378 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, umreden dönen bir vatandaşın virüs testinin pozitif çıktığını bildirdi.

Vaka sayısının 6'ya ulaştığı Türkiye'de, umreden dönen vatandaşların Kovid-19 tedbirleri kapsamında, Ankara ve Konya'daki bazı yurtlarda karantinaya alındığı açıklandı.

Güney Afrika'da bugünden itibaren 3 haftalık sokağa çıkma yasağı başladı.

Burkina Faso'da başkent dahil 8 şehir karantinaya alındı.

Yunanistan'da vaka sayısı 331'e ulaştı, virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 olarak kaydedildi.

 DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 27 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

28 Mart

İsrail'de vaka sayısının 3 bin 619'a çıktı. Hastalardan 54'ünün durumunun ağır olduğu, 89 kişinin de iyileştiği açıklandı.

Rusya’da her evde ücretsiz internet kullanımıyla ilgili çalışma başlatılarak, 1 Nisan tarihinden itibaren her konutta internet ücretsiz olacak.

Fransa'da koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 319 artarak 2 bin 314'e yükseldi. Fransa Halk Sağlığı Kurumundan yapılan açıklamaya göre, virüs tespit edilen kişi sayısı 4 bin 611 artışla 37 bin 575'e ulaştı

Worldometers’ta yer alan anlık bilgilere göre dünyada vaka ve ölüm sayıları şöyle:

650 bin 729 vaka

30 bin 299 ölüm

İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı son 24 saatte 889 artarak 10 bin 23'e yükseldi. 5 bin 974 vaka ise kayıtlara geçti. Enfekte olanların sayısı 92 bin 472'ye ulaştı.

 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Avrupa’da yaşamını yitirenlerin sayısı 20 bini geçti. Avrupa, koronavirüsün en ağır vurduğu kıta oldu.

ABD'de yeni tip koronavirüsten (Covid-19) dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 410 artarak 1711'e çıktı.

İngiltere'de Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı bir günde 260 artarak bin 19'a ulaştı.

Irak'ta, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 42'ye çıktı.

İspanya'da Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı bir günde 832 kişi arttı. Bu artışla ülkede ölen sayısı 5 bin 690'a çıktı.

Almanya'daki Koronavirüs vaka sayısı 53 bini aşarken, ölü sayısı 325'e yükseldi.

İran'da son 24 saatte yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 139 artarak, 2 bin 517'ye yükseldi.

Bulgaristan’da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 5’e çıktı.

Tunus'ta ölenlerin sayısının 7'ye yükseldi.

 DÜNYA SPOR MÜSABAKALARINDA 28 MART'TA NELER YAŞANDI DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

6. Hafta / Leicester City - Tottenham: 2-1 (Özet)