• Diğerleri

"Tanrı'nın bir işaretiydi"

23 Mayıs 2020 21:41- Son Güncelleme - 23 Mayıs 2020 21:44
Google news abonelik

İtalya Serie A ekiplerinden Milan'ın simge isimlerinden Kaka, 2007 yılında Atina'da oynanan Şampiyonlar Ligi finali hakkında konuştu. Brezilyalı eski futbolcu, 2005 yılında ülkemizde oynanan ve tarihi bir geri dönüşe sahne olan karşılaşmadan 2 yıl sonra aynı takımla, aynı finalde karşılaşmalarının bir tesadüf olmadığına inanıyor.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Tanrı'nın bir işaretiydi"

Milan'ın resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Kaka: "Liverpool ile o meşhur finalden 2 sene sonra tekrar karşı karşıya gelmemiz bir tesadüf değildi. Tanrı'nın bir işaretiydi. Bu duruma intikam almak demek istemiyorum ama muhteşem ve büyülü bir şeydi. Takımımızda artık 2005 finalinden farklıydı. Örneğin takımda Hernan Crespo ve Andriy Shevchenko yoktu. Ancak temellerimiz aynıydı. Benim için çok farklı finaldi ve tarihe geçmişti"

"Hayır, tekrar oluyor!"

"Hayır, tekrar oluyor!"

"2-0 öne geçtikten sonra Dirk Kuyt, son dakikalara girerken skoru 2-1 yaptı. İşte tam o anda 2005'in hayaletlerini üzerimizde hissediyordum. Bu iş artık irade savaşına dönmüştü ve biz 'hayır, tekrar oluyor' hissini hissettik. Neyse ki bekledik ve maçın sonunda kutlamayı yapan taraf biz olduk. Kutlamalar sırasında tüm takım arkadaşlarımda farklı bir duygu vardı. Bu benim birinci Şampiyonlar Ligi kupamdı, oysa Paolo Maldini'nin beşinci olmuştu. Bu zafer ekibimizin mükemmel sonucu oldu"

5. Hafta / Schalke 04 - Mainz 05: 2-1 (Özet)