Terim en çok o iki isme güveniyor!

Son dakika haberleri... Süper Lig'de Galatasaray, sakatlık ve koronavirüs vakalarından en çok çeken takımlardan bir tanesi. Teknik direktör Fatih Terim'in kadro tercihi de buna bağlı olarak zorlaştı. Peki Galatasaray, Kayserispor maçına hangi kadroyla çıkacak? İşte detaylar...
19 Kasım 2020 09:08- Son Güncelleme - 19 Kasım 2020 09:12
Google news abonelik

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray’ın bir hayli eksik çıkacağı Kayserispor maçı öncesi teknik direktör Fatih Terim, üreticilik konusunda iki Emre’den sorumluluk almalarını istedi.

Eksikler can sıktı

Galatasaray lige eksik dönüyor. Sivas galibiyetinin moraliyle girilen milli arada Luyindama’nın sakatlanması Babel, Omar, Arda ile birlikte toplam 5 oyuncunun koronavirüse yakalanması sarı-kırmızılılılarda moralleri bozdu. 

Sorumluluk Emrelerde

Kayserispor karşılaşmasına en az 5 eksikle çıkması beş eksikle çıkması beklenen Cimbom’da teknik direktör Fatih Terim, en ideal 11’i bulmaya çalışıyor. Takımın en önemli üretici oyuncularından yoksun çalışmalarını sürdüren sarı-kırmızılılarda Emre Akbaba ile Emre Kılınç’a büyük sorunluluk verildi. 

Hücum ve üretkenlik

Fatih Terim, takımın hücum aksiyonlarına yön veren oyuncuların yokluğunda iki Emre’nin bu yükü almasını istedi. Merkez bölgesinde şu ana kadar daha etkili olan Emre Kılınç ile eski günlerine geri dönmek isteyen Emre Akbaba’nın, Galatasaray’ın Kayseri ile oynayacağı maçta takımın hücum ve üretkenlik gücünü oluşturması hedefleniyor.