AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Terim için fark 10 gün

İlk Yayınlanma : 29 Nis 2021 - 11:17 / Son Güncelleme : 29 Nis 2021 - 11:26

Ajansspor'un "Başkan adaylığı" sorusuna daha önce de belirttiği hayat üçgeni, yani benim hayatım ailem, dostlarım ve Galatasaray cevabını veren Fatih Terim, "Galatasaray için ne görev olursa yaparım" mesajı yolladı. Peki Terim aday olacak mı? Sürecin şifreleri...

Terim için fark 10 gün

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray'da olağan seçim tarihi 29 Mayıs. Bu zamana kadar Metin Öztürk, Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu ve Tuncer Hunca başkan adaylığını açıkladı. Hatta Burak Elmas resmi başvurusunu da yaptı. Seçim 29 Mayıs'tan bir ileri tarihe ertelense de Galatasaray başkan adayları listelerini 7 Mayıs'ta divan kuruluna vermek zorunda. Adaylığı sorulan teknik direktör Fatih Terim, "Galatasaray benim hayatım, Galatasaray için her göreve hazırım" mesajı verse de bazı kararlar için hep sezon sonunu işaret ediyor.

Sezon sonuna süre yetmiyor

Galatasaray futbol takımı sezonu tamamlandığında tarihler 17 Mayıs'ı gösterecek. Başkan adayları için ise liste teslimi için son tarih 7 mayıs. Yani Fatih Terim, sezon sonunu beklediği takdirde başkan adaylığı için geç kalacak. Ki tecrübeli teknik adamın şu an için vermiş olduğu böyle bir karar yok.

Sportif A.Ş başkanlığı formülü

Fatih Terim, Galatasaray Spor Kulübü Derneği Başkanlığı için tarihi kaçırsa da yeni oluşacak yönetimle Sportif A.Ş başkanlığı mümkün. Futbol takımının bağlı olduğu sportif a.ş'de yeni gelecek yönetim Fatih Terim ile masaya oturur anlaşırsa, atama yoluyla tecrübeli çalıştırıcı hem teknik direktör olarak kalmaya devap edip hem de sportif a.ş'de görev yapabilir. Böylece Terim, idari kararlarda da imza yetkisine sahip olur.