Tolgay Arslan gol attı, İtalya ve Almanya'da gündem oldu!

Beşiktaş ve Fenerbahçe forması giyen ve sezon başında İtalyan ekibi Udinese'ye transfer olan Tolgay Arslan'ın Lazio'ya attığı gol, hem İtalya hem de Almanya'da yer buldu. Tolgay'ın attığı gol için ne dediler? İşte detaylar...
30 Kasım 2020 15:41- Son Güncelleme - 30 Kasım 2020 15:48
Google news abonelik

DIŞ HABER-AJANSSPOR

Türkiye'de Beşiktaş ve Fenerbahçe formaları giyen, futbol kariyerine ise İtalya'da Udinese takımında devam eden Tolgay Arslan, Lazio maçında gol attı. Tolgay'ın attığı gol hem İtalya hem de Almanya'da da konuşuldu.

"Udinese, Lazio'yu şaşkına çevirdi"

İtalyan basını, Udinese'nin 2014 yılından sonra ilk kez kazandığını yazarken, "Udinese, Lazio'yu Tolgay Arslan'ın da gol attığı maçta şaşkına çevirdi" ifadeleri dikkati çekti. Birçok sitede Tolgay Arslan'ın güzel bir gole imza attığı belirtildi. 

"Fitili Tolgay Arslan yaktı"

Daha önce Bundesliga deneyimi de yaşayan Tolgay Arslan'ın Lazio'ya attığı gol Almanya'da da haber oldu. Alman basını, Udinese adına fitili yakan ismin Tolgay Arslan olduğu ifade edildi. 

Tolgay Arslan bu sezon kaç maçta oynadı? 

30 yaşındaki Tolgay Arslan, toplam 8 maçta 524 dakika süre aldı ve bu sezonki ilk golünü Lazio'ya karşı attı. Tolgay, geçen sezon Fenerbahçe'de 21 maçta 2 gol 1 asistlik performans sergilemişti. 

Fenerbahçe ve Beşiktaş performansı

Tolgay Arslan, Fenerbahçe'de 33 maçta 2 gol atarken, Beşiktaş'ta ise 132 maçta 3 gol kaydetmişti. Yakın dönemde Tolgay Arslan'ın Beşiktaş'ta forma giyerken Başakşehir'e karşı oynadıkları maçın devre arasında yediği dürüm de haber olarak yer almıştı.