Trabzonspor'a Uruguaylı orta saha

Trabzonspor; Enzo Perez ve Gaston Ramirez'i transfer etmek istiyor mu? Futbolcu menajeri Fatih İlek, Radyospor'a flaş açıklamalarda bulundu. Peki Karadeniz ekibi Enzo Perez ve Gaston Ramirez için transfer teklifinde bulundu mu? İşte detaylar...
22 Ocak 2021 19:51- Son Güncelleme - 22 Ocak 2021 20:01
Google news abonelik

Futbolcu menajeri Fatih İlek, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

İlek, Trabzonspor'un transfer gündeminde olan Gaston Ramirez ve Enzo Perez hakkında açıklamalar yaptı.

"Gaston Ramirez için Trabzonspor'la görüştük"

İtalyan takımını Sampdoria'nın, Uruguaylı orta saha oyuncusu Gaston Ramirez'in Türkiye temsil haklarına sahip olduğunu belirten Fatih İlek, "Gaston Ramirez'in Türkiye için çalışma hakkına sahibim. Trabzonspor ile görüştüm. Kulübün profesyonelleri bizden oyuncunun transfer koşullarını öğrendi. Onlardan gelecek geri dönüşe göre müzakereleri başlatabiliriz. Trabzonspor'un böyle bir oyuncuya ihtiyacı var.

Sözleşmesi Haziran'da bitiyor. Son maçlarda sonradan giriyor, 11'de değil. Oyuncu oynamak istiyor. Dolayısıyla iyi bir kulübe sıcak bakıyor. Kulübü Sampdoria'nın transfer bedeliyle ilgili beklentisinin de çok yüksek olacağını sanmıyorum. Ama şu anda somut bir gelişme yok; çünkü Trabzonspor şu ana kadar teklif yapmadı" ifadelerini kullandı.

"Perez için River, Trabzonspor'dan teklif almamış"

İlek, "Enzo Perez konusunda, River Plate'in ikinci başkanı beni aradı ve 'Oyuncumuz Enzo Perez hakkında Türkiye'de haberler var. Tam olarak ne yazıyorlar, bunu bana çevirir misin' dedi. Ben yazılanları aktardıktan sonra, 'Bize Trabzonspor'dan gelen teklif yok. Sen Trabzonsporlu dostlarına söyler misin' dedi.

Ben de bu transferin benim ilgilendiğim bir transfer olmadığını söyledim. Ama Ramirez meselesini konuşurken, Trabzonsporlu yetkililere, Perez için yetki verdikleri isimlerin River Plate'e gitmediklerini; çünkü River'in bu oyuncu için Trabzonspor'dan herhangi bir teklif almadığını söylediğini aktardım. Bu durum uluslararası alandaki itibarı sarsar" şeklinde konuştu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.