AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Türkiye GP, Formula 1 takviminden çıkarıldı

İlk Yayınlanma : 11 May 2021 - 17:10 / Son Güncelleme : 11 May 2021 - 18:59

Son dakika Formula 1 haberleri... 2021 Türkiye GP basında sızan haberlere göre iptal edildi!

Türkiye GP, Formula 1 takviminden çıkarıldı

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

İngiltere hükümetinin koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye'yi yüksek riskli ülkeler arasına alması ve 10 günlük karantina işlemi uygulanacağını açıklamasının ardından 2021 Türkiye Grand Prix'sinin iptal edildiği iddia edildi.

Movistar F1 muhabiri Noemi de Miguel, 2021 Türkiye GP'nin iptal edildiğini ve 2021 sezonunun 22 yarışla yapılacağı açıkladı.

İngiltere'nin Türkiye'yi "kırmızı listeye" alması tüm planları alt üst etti

Formula 1 yönetimi, koronavirüs salgını nedeniyle iptal ettiği Kanada Grand Prix'sinin yerine 13 Haziran'da düzenlenmek üzere Türkiye'yi dahil etmişti. Ancak artan koronavirüs vakaları sonrası Türkiye'yi ''kırmızı listeye'' alan İngiltere, tüm planları alt üst etti. 

Formula 1 takımlarından McLaren, Aston Martin, Alpine, Red Bull Racing, Mercedes-AMG ve Williams'ın merkezlerinin İngiltere'de bulunması ve Türkiye’den İngiltere’ye dönüşte 10 günlük karantina koşulu getirilmesi Türkiye GP'nin düzenlenmesinin önünde en büyük engel oldu.

Azerbeycan GP ile yer değiştirilmesi gündemdeydi

Geçtiğimiz günlerde 13 Haziran'daki Türkiye GP ile 6 Haziran’daki Bakü yarışının yer değiştireceği iddia edilmişti. Fakat bugün Movistar’ın gazetecisi Noemi de Miguel, Türkiye GP’nin iptal edildiğini iddia etti. Atılan bu iddia dışında herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Formula 1 yönetimi henüz İstanbul’da düzenlenecek olan yarış hakkında açıklama yapmadı.