AjanssporAjansspor uygulamasını indir

UEFA, Şampiyonlar Ligi finali için sinyali verdi

İlk Yayınlanma : 12 May 2021 - 17:55 / Son Güncelleme : 12 May 2021 - 21:24

Manchester City ile Chelsea arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi finalini, İspanya Futbol Federasyonu'ndan Antonio Mateu Lahoz yönetecek.

UEFA, Şampiyonlar Ligi finali için sinyali verdi

AJANSSPOR - DIŞ HABER

UEFA, 29 Mayıs'ta İstanbul'da yapılması planan Şampiyonlar Ligi finali hakemlerini açıklarken Türkiye'ye kötü sinyali verdi. Açıklamada, "Maçın 29 Mayıs Cumartesi günü 21.00'de oynanması planlanıyor ve mekan kısa süre içinde onaylanacak" ifadesi kullanıldı.

 

 

Açıklamaya göre 29 Mayıs'ta Manchester City ile Chelsea arasında oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finaline 44 yaşındaki Antonio Mateu Lahoz'un atandığı kaydedildi. 

Lahoz'un yardımcılıklarını ise Pau Cebrián Devis ve Roberto Díaz Pérez'nin yapacağı mücadelede, bir başka İspanyol Carlos del Cerro Grande dördüncü hakem olacak.

Avrupa Ligi finaline Fransız hakem

26 Mayıs'ta Manchester United ile Villarreal arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi finalini ise, Fransız hakem Clement Turpin'in yöneteceği açıklandı.

Ne olmuştu?

İngiliz basını, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alınıp Portekiz'e verildiğini yazmıştı. Geçtiğimiz günlerde İngiltere hükümetinin Türkiye’yi yüksek riskli ilan etmesi dolayısıyla ev sahipliği riske giren İstanbul Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili TFF Başkanı Nihat Özdemir "Kuzu kuzu gelip oynayacaklar. Her şeyimizle finale hazırız. Bütün tedbirler alınmış. UEFA ile görüşmelerimiz devam ediyor. Hiçbir şekilde başka yere alınması söz konusu olamaz. Bu maç inşallah 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanacak. Sağlık, güvenlik, ulaşım her türlü tedbirler alınmış, planlanmış durumda. İki tane İngiliz takımının tarihi bir finali olacak'' ifadelerini kullanmıştı.

The Times 'Porto finali açıklanacak' dedi

Öte yandan İngiliz The Times gazetesi son haberinde, "Şampiyonlar Ligi finali Porto'da. UEFA, 13 Mayıs'ta (yarın) kararı açıklayacak" bilgisini paylaştı. Dış basından sıklıkla gelmeye başlayan bu haberler üzerine gözler artık UEFA'nın yapacağı resmi açıklamaya çevrildi.