Üniversiteler ne zaman açılacak?

Koronavirüs pandemesinden dolayı son dönemlerini uzaktan eğitim olarak alan öğrencielr yeni dönem başlangıçı için ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. İlk kez kayıt yaptıran öğrenciler ne zaman kayıt yapacak, kayıtlar nasıl olacak gibi araştırmalar sürerken bazı öğrenciler ise üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak yoksa online eğitim devam mı edecek gibi araştırmalar yapıyor... Peki vize ve finaller nasıl olacak? İşte tüm detaylar...
13 Ağustos 2020 18:01- Son Güncelleme - 13 Ağustos 2020 18:03
Google news abonelik

YÖK'ten 2020-2021 dönemine ilişkin açıklama geldi! Pek çok öğrencinin merakla beklediği 'Üniversiteler ne zaman açılacak, online eğitim mi olacak' sorusu yanıt buldu.

Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte resmi açıklama

YÖK, Üniversitelerin açılış tarihini 1 Ekim'e ertelediğini açıkladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "YÖK olarak, bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında açmayı planladıklarını açıkladı. Saraç, "YÖK olarak, bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik. Bunun yanı sıra 'kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması' da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkân tanıdık. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale geldi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek. Yeni YÖK olarak Türk yükseköğretim sistemine bu vesile ile getirdiğimiz karma modelin (hibrit) hayırlı olmasını diliyoruz Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığının karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husus olduğunun altını çizmek isteriz" ifadelerini kullandı.

Futbol tarihinin en erken penaltısı! 11 saniye...