Ünlü futbolcuların saçı ona emanet: 'Barber King'

Dil öğrenmek için gittiği İngiltere'de 'Barber King' markasıyla dünya çapırda üne kavuşan Şenol Erdoğan, Manchester United’ın efsane oyuncusu Rio Ferdinand'dan danya yıldızı Cristiano Ronaldo'ya kadar birk ünlünün saçını kesti. Cenk Tosun, Çağlar Söyüncü , Cengiz Ünder'den İzlanda Milli takımı'na kadar saçını kesmediği futbolcu kalmadı. Barber King Şenol Erdoğan kimdir? Hepsi haberimizde...
30 Kasım 2020 20:57- Son Güncelleme - 30 Kasım 2020 21:06
Google news abonelik

Ajansspor - Türkiye’den İngiltere’ye gittiğinde ne bu kadar büyük hayalleri vardı ne de İngiliz ünlüleri tarafından bu kadar sevileceğini tahmin ediyordu.

Dil öğrenmek için İngiltere'ye gitti. Bu da hayatının dönüm noktası oldu. 'Barber King' olarak bilinen Şenol Erdoğan, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Dil kursu için Londra’ya gitmem hayatımın dönüm noktası oldu. Sadece 6 ay kalıp dönecektim. Aileme çok düşkün bir yapım var ve o dönem çalışmam da gerekiyordu. Hem kurs hem de işi bir arada götürmeye başladım. Önce Bir markette çalıştım sonrasında bu iş bana göre değil diyerek ilanlardan berberlik işini buldum."

Şenol Erdoğan, bir süre sonra ismi yerine 'Barber King' kullanılmaya başladığını söylüyor. Erdoğan, "Barber King markasını kurarken aklımda sadece işimin hakkını verecek hizmeti ortaya koymak ve saç tasarımlarıyla fark yaratmak vardı. Şu an beni ismimle değil Barber King olarak çağırıyorlar. Beni saç sanatçısı ve imaj maker olarak da görenler var ve aslında işin sırrı da tam burada yatıyor" diyor.

İngiltere de Erdoğan'ı tercih edenler arasında spor dünyasından siyasilere ve iş insanlarına kadar geniş bir yelpaze bulunuyor. Erdoğan, ilk ünlü müşterisini şöyle anlatıyor: "Her şey Manchester United’ın efsane oyuncusu Rio Ferdinand’ın oğlunu tıraşa getirmesiyle başladı. Onu kuaför salonuma girerken ilk gördüğümde gözlerime inanamadım ve yerimden ok gibi fırlamıştım adeta. O bir efsane. Sonrasında kedisi tıraşa geldi ve bu böyle bugüne kadar devam etti."

Rio Ferdinand'ın sayesinden Yıldızı Cristiano Ronaldo’yu da traş etmiş Erdoğan. Bunu şöyle anlatıyor: "Dünya Yıldızı Cristiano Ronaldo’yu da traş ettim ama yaşadığım heyecan ve duyguyu anlatamıyorum. Usturamın ucunca dünyanın 1 numaralı futbolcusu vardı.Otel odasında saçlarını kestim. Hiçbir kaprisi yoktu ama çok heyecanlanmıştım.Türk olduğumu söyleyince sevindi ve Türkiye’yi İstanbulu bildiğini ve çok güzel ülke olduğunu söyledi. Saç traşı için ücret ödemek istedi ama ben kabul etmedim. Ronaldo gibi bir kişinin saçını kesmek bana yeter dedim, gülümsedi."

İngiltere’de oynayan futbolcu lejyonerlerimiz Cenk Tosun, Çağlar Söyüncü , Cengiz Ünder için "Çok değerli karakterler" diyor Şenol Erdoğan ve şöyle devam ediyor: "Cenk ve Çağlar ile çok yakınım. Saçlarını kesmek için evlerine gidiyorum. Beşiktaş’a bir gün döneceğini düşünüyorum. Türkiye’yi çok seviyor ve özlüyor."

Belli bir zaman sonra İngiltere ona dar gelmeye başlamış. ünyanın çeşitli yerlerinden çağırmaya başlamışlar onu. Erdoğan anlatıyor: "Sadece İngiltere değil yurt dışına bile özel olarak saç kesmeye gidiyorum. Bu inanılmaz bir duygu. Yaptığınız işin aslında sadece bir saçı kesmek değil bir imaj ortaya koymak olduğunu fark ediyorsunuz. UEFA Avrupa Şampiyonası Eleme grubunda Türkiye -İzlanda maçı öncesi İstanbul’a geldim. İzlandalı futbolcuların otel odalarında saçlarını kestim."

Dünyanın çeşitli yerlerine yaptığı ziyaretlerde duraklarından biri de Türkiye olmuş. Erdoğan, "Türkiye’deki takımlardan oyuncular beni arıyor ve zaman zaman Ankara, İzmir buralara gelip bazen kamp tesisinde bazen evlerine saçlarının bakım ve imajını yapıyorum. Çok futbolcu var Türkiye’de görüştüğüm. Kendi ülkem olduğu için İngiltere’den kalkıp buraya geliyorum ve bu beni yormuyor mutlu oluyorum. Maddi bir beklentim de yok" diyor.

Şenol Erdoğan'in Rio Ferdinand'ın düğününü Türkiye'de yapmasında da katkısı büyük olmuş: "Rio Ferdinand demişken kendisini Türkiye’de evlendirdik. Ülkemi çok seviyorum ve en iyi şekilde kendi alanımda da temsil ettiğimi düşünüyorum. Dünya yıldızını ikna etmek için çok uğraştım. Yeter ki İngiltere’de ya da dünyada Rio’nun Türkiye’de evlendiği haberleri çıksın, ülkemin tanıtımına katkı sağlasın diye. Ve başardım… Marmaris’de Doğuş Grubu’na ait lüks bir otel de müthiş bir düğün yaptık ve Yunanistan’da yapılması planlanan düğün Barber King’in devreye girmesiyle ülkemizde gerçekleşti.

Koronavirüs onu da yormuş. Barber King. "Yurt dışına saç kesimleri için gittiğim kişilere de risk olduğu için şu an gitmiyorum. Bir an önce bu salgından tüm dünyanın kurtulmasını diliyorum. Hepimiz çok yorulduk" diyor.