AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Verstappen: "Yeterince hızlı değildik"

İlk Yayınlanma : 02 May 2021 - 21:25 / Son Güncelleme : 02 May 2021 - 21:52

Formula 1'de sezonun 3. yarışı Portekiz Grand Prix'sini Hamilton kazanırken, Red Bull pilotu Max Verstappen liderin 29.1 saniye arkasında ikinci oldu

Verstappen: "Yeterince hızlı değildik"

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 3. yarışı Portekiz Grand Prix'sinde, Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci olurken, Red Bull pilotu Max Verstappen 29.1 saniye geride ikinci oldu.

Yarış boyunca Mercedes pilotlarıyla sıkı rekabete giren Hollandalı pilot Max Verstappen, 3. sırada başladığı startta, Bottas'ı geçerek ikinciliğe yükseldi. 

Seans içerisinde Mercedes pilotu Lewis Hamilton ile arasındaki farkı kapatamayan Red Bull pilotu Verstappen, damalı bayrağı ikinci sırada gördü ve ilk üç yarışın üçünü de ilk ikide bitirmiş oldu.

 

"Biraz tempo eksikliğimiz olduğunu düşünüyorum"

Yarışın sonrası açıklamada bulunan Verstappen, "Evet, oldukça iyi bir yarıştı. Güvenlik aracının ardından iyi şekilde başladım ve ardından Valtteri'ye baskı uygulamaya çalıştım, fakat sonunda genel olarak biraz tempo eksikliğimiz olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Lewis bir kez daha geçmeyi başardı. Sonra pit stop vardı ve bu lastikleri ısıtmak gerçekten inanılmaz derecede zor. İkinci sıraya yerleştikten sonra, sanırım burada onlara kıyasla yeterli hızımız olmadığını açıkça gördük, ama yine de ikinci olduk ve en hızlı turu attık."  değerlenirmesinde bulundu.

"Bu biraz tuhaf"

Yarışın son turlarına doğru pist limitlerini aşması sebebiyle tur zamanının silinmesini hakkında ise Verstappen,şu ifadeleri kullandı:

"Gerçekten mi? Bu iyi bir turdu.  Bu biraz tuhaf, çünkü 14. virajda pist limitlerini kontrol etmiyorlardı. Yine de durum bu. Bence bu yarış genel olarak yol tutuş açısından biraz garip bir hafta sonu oldu. Burada en üst seviyede değildik fakat Barselona'da neler yapabileceğimizi göreceğiz"