• Diğerleri

Vida sitem etti: ‘Beni neden göndermek istiyorsunuz?’

Beşiktaş Domagoj Vida haberleri... Süper Lig ekibi Beşiktaş forması giyen Domagoj Vida'dan ayrılık ve Fenerbahçe itirafı geldi. Hırvat oyuncu, sarı-lacivertli takım ve ayrılık iddiaları hakkında ne söyledi? İşte detaylar...
1 Ağustos 2020 11:56- Son Güncelleme - 1 Ağustos 2020 12:07
Google news abonelik

Beşiktaş'ın savunma oyuncusu Domagoj Vida, takımdan ayrılmak istemediğini açıkladı. Ayrıca, Hırvat oyuncudan Fenerbahçe itirafı geldi. Vida "Ben Beşiktaş’a gelmek için Fenerbahçe’yi reddettim" dedi. 

Skor'da yer alan habere göre; Beşiktaş'ın yıldız ismi Domagoj Vida yönetime ayrılmak istemediğini iletti. Hırvat stoper, “İndirime bile razıyım ama adım sürekli transfer haberleriyle geçiyor. Ben Beşiktaş’a gelmek için Fenerbahçe’yi reddettim” diyerek sitem etti

Beşiktaş’ta değişmeyen gündem maddesi takım bütçesi. Maaş yükünü 30-35 milyon Euro'ya indirmek isteyen siyah-beyazlı yönetimin elden çıkarmak istediği isimlerden biri de Domagoj Vida. Hırvat savunma oyuncusu ilk 11'in gediklisi ve attığı gollerle takıma büyük katkı veriyor ancak bonuslarla birlikte yıllık 4 milyon Euro'yu bulan maliyeti yönetimin belini büküyor. Vida ise hakkında çıkan transfer iddialarıyla ilgili yöneticilerle görüşüp sitem etti. Başarılı stoper, “Beni neden göndermek istiyorsunuz?” dedi ve şöyle devam etti:

"Fenerbahçe 1 milyon Euro fazla önermesine rağmen..."

"Fenerbahçe 1 milyon Euro fazla önermesine rağmen..."

Siyah-beyazlı takımdan ayrılmak istemediğini ve Fenerbahçe'nin teklifine rağmen Beşiktaş'ı seçtiğini söyleyen Vida, "Ben Fenerbahçe 1 milyon Euro fazla önermesine rağmen o dönem Beşiktaş'ı tercih ettim. Söz verdim ve bunu da tuttum. Ben Beşiktaş'tan ayrılmak istemiyorum. İstanbul'u da çok seviyorum. Yüzde 50 olmasa da makul bir oranda indirimi kabul ediyorum. Neden benim hakkımda transfer haberleri çıkıyor, anlamış değilim" şeklinde konuştu. 

38 maç 5 gol

Beşiktaş ile olan sözleşmesi 2022 yılına kadar devam eden 31 yaşındaki oyuncu; bu sezon forma giydiği 38 maçta 5 gol kaydetti.

Kale içinde inanılmaz gol kaçırdı