AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Yerry Mina’nın hareketi Medel’i kızdırdı!

İlk Yayınlanma : 30 Haz 2019 - 23:21 / Son Güncelleme : 30 Haz 2019 - 23:21

Yerry Mina’nın hareketi Medel’i kızdırdı! Kolombiya’nın penaltısını gole çeviren Yerry Mina’nın yaptığı gol sevincine Şili kaptanı Gary Medel tepki gösterdi.

Copa America’da Şili’nin Kolombiya’yı penaltı atışlarıyla geçerek yarı finale yükseldiği mücadele tartışmalı bir gol sevincine neden oldu. Transfer sürecinde ismi Fenerbahçe ile de anılan Kolombiya’nın savunma oyuncusu Yerry Mina, dördüncü penaltı atışını gole çevirdi.

Ailesine dansıyla selam gönderdi

Atışın ardından çoraplarının altından, üzerlerinde ailesinin fotoğraflarının basılı olduğu tozluklarını çıkaran 24 yaşındaki oyuncu, bunları sallayarak kameralara doğru kendine özgü bir dans gerçekleştirdi. Ancak kendisinden sonra gelen William Tesillo atışını kaçırınca, Kolombiya elendi ve turnuvaya veda edince Mina’nın sevinci yarıda kaldı.

‘Mina’nın hareketi canımızı sıktı’

Kolombiyalı futbolcunun penaltı vuruşunu filelere gönderdikten sonraki gol sevinci, Şili cephesinde öfkeye neden oldu. Karşılaşmada forma giyen isimlerden Şili kaptanı Beşiktaşlı Gary Medel “Mina’nın gol sevinci biraz canımızı sıktı. Tamam futbolda her çeşit gol sevinci vardır. Ancak her şeyin bir ölçüsü vardır” dedi.

Şilili futbolculardan maç sonu gönderme

Şilili bazı futbolcular da, maçın tamamlanmasının ardından yaptıkları hareketlerle Yerry Mina’ya göndermede bulundular. Futbolcunun gol sevincinde yaptığı hareketi taklit ettikleri görülen oyuncuların, bu şekilde mesaj gönderdikleri görüldü. (Skorer)